Poštovani, moj sin ima četiri i po godine. Od pre nekoliko dana se zali na bol pri mokrenju. Jutros smo radili eho abdomena, bubrega i bešike i sve je u redu osim pražnjenja bešike napisano je da je ru 11ml. Objasnili su mi da mu se bešika ne prazni dovoljno. Rezultat ks je hemoglobin 160, leukociti 16. 40, trombociti 214. Urin mutna u-proteini 0. 1, leukociti 18-20, bakterije masa sluzi. Koliko je ovo ozbiljno obzirom da je dete još malo i koliko ja znam ovakve tegobe se javljaju kod starijih ljudi. Hvala

    Odgovoreno: 31. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Vase dete ima uroinfekciju. Nadam se da je uzeta mokraca za urinokulturu, i
      da je detetu dat antibiotik. Neka uzima i dosta tecnosti.
      mozete se javiti na moj meil.