Molim vas da mi date tumacenje spermograma: zapremina: 3. 8 ml likvefakcija: uredna viskozitet: uredan ph vrednost: 7. 5 koncentracija: 54×10*6 ukupan broj: 205×10*6 leukociti: 3×10*6 motilitet: a – 21% b – 37% a+b – 58% c – 11% d – 31% morfologija po krugeru: ovalne forme 19% akrozomski defekt 16% vakuolizirane 3% mikrocefalicne 12% makrocefalicne 14% amorfne 11% tapering 2% anomalije vrata 9% anomalije repa 12% dg: normospermia, pyospermia spermokultura: izolovan enteroccocus faecalis (mali broj) mikoloskom kulturom gljive nisu izolovane interesuje me da li ova bakterija moze da utice na probleme sa zacecem i kada se radi ponovna provera prisustva bakterije nakon terapije antibioticima? Unapred zahvalan, igor djordjevic

    Odgovoreno: 31. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Broj, pokretljivost i morfologija/po krugeru/su uredni, jedino
      je povisen broj leukocita sto govori za prisutnu infekciju.
      spermokultura to i potvrdjuje.
      predlazem da odnosi budu sa zastitom.
      da deset dana uzimate antibiotike sa probiotikom po antibiogramu.
      posle antibiotika nastaviti sa paraprotexom /"biljni antibiotik", probiobalance /probiotik/ i
      omega 3 /nezasicene masne kiseline /u toku naredna tri meseca.
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      spermogram i spermokulturu ponovite za tri meseca.