Postovani, imam problem sa bakterijama u urinu vec godinu dana, naime na pocetku se u kulturi nisu mogle izolovati nikakve bakterije. Cak ni u brisevima vagine, uretre, radjena je i cistoskopija, bubrezi, besika i jajnici sasvim normalni. Imam bolove pri mokrenju, krvi i pecenje. Pre 5 meseci je izolovana klebsijela 600 000 hiljada, dat mi je amikacin i longacef intravenozno 5 dana ujutru i uvece. I 10 dana visiren. Doslo je pobosljanja. Medjutim sada ponovo imam tegobe pronadjeno je u urinokulturi 100 000 klebsijele i ponovo longacef 10 injekcija i 7 dana pancefa. Jako sam zabrinuta jer se ne osecam bolje, molim za savet sta dalje? Ima li jos nesto sto mogu uraditi da resim problem? Plasim se ove kolicine antibiotika, a i stalnih upala jer sam devojka koja planira da radja. Srdacan pozdrav, i hvala u napred: )

    Odgovoreno: 28. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Imajte u vidu da sa antibioticima obavezno koristite probiotike.
      radite na jacanju imuniteta pravilnom ishranom, uzimanjem dosta tecnosti, voca, povrca, suplemenata.