Poštovani s obziroma da mi je u 6 mj rađen dva puta spermogram sa identičnim rezultatima a to je ukupan br. Spermija 4. 5 milijona. 1 put je bila oligoastenozoospermia 3 a drugi put jr diagnosa oligozoospermija3 i asthenozoospermia1. Urolog i biolog su mi rekli da je to za umjetnu oplodnju mene zanima imali ikakvog smisla da pijem razno razne tablete dali da se nadam poboljšanju da neidem na umjetnu ili od svega toga nema poboljšanja. Molim vas da mi odgovorite na mail hvala lijepa.

    Odgovoreno: 28. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Bez pregleda i uvida u rezultate pretraga tesko da mogu da vam odgovorim na pitanje.
      ako bi se otkrio uzrok oligospermije verovatno da bi moglo da vam se pomogne.
      sa druge strane ako nemate vremena za cekanje/godine supruge/onda se opredelite za vto.
      najvaznije je da ostvarite cilj a kako nije bas ni bitno.