Postovani, javljam se iz svajcarske, moj problem su bolovi u predelu iznad oba testisa (jaci bolovi su sa leve strane dok se sa desne strane javljaju povremeno) i u predelu donjeg dela stomaka kao i sa unutrasnje i zadnje strane butina. Bolovi su izrazeniji u toku rada kada posle par sati vise ne mogu da stojim vec moram malo da se odmorim. Primetio sam u poslednje vreme i pojacano lupanje srca i osecaj zamora pri fizickim aktivnostima. Pre par meseci sam imao upalu mokracnih kanala, peckanje i gnojni izliv i urinalni bris je pokazao prisutnu enterokoku. Posle 7 dana koriscenja antibiotika prepisanih od kucnog lekara stanje se nije poboljsalo pa mi je kucni lekar prepisao drugu terapiju jos 7 dana nakon cega su gnoj i peckanje nestali ali gore navedeni bolovi nisu. Zatim sam trazio pregled kod urologa koji je nakon uradjenog ultrazvucnog pregleda ustanovio da imam blago uvecanu prostatu i produzio mi terapiju antibioticima jos 4 nedelje. Uz to mi je uradio analize krvi i mokrace koje su bile u redu. I posle te cetri nedelje imao sam iste bolove pa sam otisao na kontrolu u uroloski institut u sankt gallenu gde mi je uradjen ct i jos dva puta vadjen bris i kontrola mokrace koji nista nisu pokazali. Nakon toga sam uradio koloskopiju debelog creva takodje bez rezultata. Zakazao sam i termin na hirurgiji posto sam pre nekoliko dana primetio zadebljanje iznad levog testisa koje je cini mi se malo tamnije boje ali je mekano i ne boli na pritisak. Molim za savet

    Odgovoreno: 27. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Neka hirurg iskljuci postojanje preponskih kila.
      ako se to iskljuci, onda se javite na moj meil: bocokic@gmail. Com.
      pozovite se na broj ovog pitanja.