Poštovani! Obraćam vam se u ime svog tasta rođenog 1939. God od strane konzilijuma data mu je dijagnoza ca tcc (s. Urotheliale) v. Urinarie hg: ii, ng: ii l. Proprie infiltrans, p. T1 indikovana intravezikalna aplikacija bcg vakcine vi ciklusa kao doza održavanja. Redovne citoskopske kontrole na tri meseca. Izveštaj o rezultatu kliničko- patološkog pregleda isečak tumora iz bešike carcinoma transitiocellulare (s. Urothelalae) vesicae urinariae hg: ii, ng: ii laminae propriae infiltrans. Prisutna je limfnovaskularna invazija. Ptnm: pt1 (u dostavljenom uzorku) nxm x. Izvršena je operacija u kliničkom centru u nišu pre 50 dana. Sada izvršena dva ciklusa bsg vakcine. Molim vaš komentar i tumačenje dostavljenih podataka o indikovanoj bolesti bešike.

    Odgovoreno: 27. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Radi se o povrsnom tumoru mokracne besike.
      znaci da nije zahvatio dublje slojeve besike/misicni sloj/.
      potrebne su redovne endoskopske kontrole nakon aplikacije bcg.