Imam pitanje u vezi testisa, pre jedno 3 4 godine mozda i od ranije ali nisam obracao puno paznju na to, desni testis na gornjem delu izgleda kao da se uvrnuo, po opipanju je kao velicine zrna graska, znaci nije uvrnuce vene kanala itd nego testisa verovatno, to kao da mi je testis iz 2 dela, veceg i malog. Pa me zanima sta uraditi? Da li je to neka bolest ili sta? Hvala

    Odgovoreno: 26. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Uvrnuce testisa je sasvim druga stvar i ono je urgentno. Ako se ne resi za nekoliko sati
      nastupi atrofija testisa.
      najverovatnije da pipate strukture epididimisa.
      predlazem vam da se javite urologu na pregled i da uradite ultrazvuk testisa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #96759

    • Dejan puljezevic 10. 01. 2014.

      I ja imam isto taj problem, isto desni testis. . . Da li je to ozbiljno i da li mora da se ide na operaciju? Odgovor hitan da bi znao sta da uradim. . Molm vas. . I da ovde stavite odgovor posto nzm sta mi je sa email-om, da li je to opasno?

    • Nadam se da nije nista ozbiljno? Jer sam se u 8 razredu znaci pre 2 godine imao sistematski i nije nista bilo razlicito, verovatno bi video doktor. Obavicu sistematski, pregledace i onda ce utvrditi, samo da nije nista ozbiljno, vidim po nekim postovima da nisam jedini sa tim problemom, nadam se da nije nista ozbiljno. Hvala