Postovani, radio sam spermogram i nalaz je sledeci: apstinencija: 2 dana volumen: 4. 1 ml broj spermatozoida u 1 ml: 52x10na6 pokretnih spermatozoide (a+b): 68% normalnih spermatozoida: 24% ph: 8. 0 viskoznost: normalna progresivno pokretnih: 35% umereno pokretnih: 33% slabo pokretnih: 12% nepokretnih: 20% dijagnoze: teratozoospermia molim vas recite mi kakav je ovo nalaz, i sta znaci ova dijagnoza teratozoospermia? Sta je to sto kod mene ne valja? Kako da poboljsam nalaz ishranom? Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Teratozospermia znaci da u ejakulatu ima manje od 15% spermatozoida normalnog oblika.
      vi i ne spominjete oblik spermatozoida u opisu spermograma kojeg saljete.
      zato insistiram da se spermogrami salju skenirani bez vasih komentara.
      imate moj meil: bocokic@gmail. Com pa mi posaljite skenirani spermogram i predlozit cu vam mere za
      popravljanje istog.