Imam 23 godine, pre 3 godine mi je dijgnostikovana relativna fimoza. Sa obzirom na preosetljivost glansa plašim se, odnosno dvoumim da se odlučim za operativnu cirkumciziju ili frenulotomiju. S toga imam 2 pitanja i molim da mi odgovorite kako bi mi pomogli: 1. Prilikom davanja lokalne anestezije u koji tacno deo navedene regije se daje anestezija? 2. Koliko je potrebno vremena nakon cirkumcizije da mogu ziveti normalno sa obzirnom na otkrivenost glansa? Ovo drugi pitanje me najvise muci zato sto se prosto najezim pomisli na taj neprijatan-manje vise bolan osecaj ako bi hodao, i nosio ves sa potpuno otkrivenim i izlozenim glansom. Nadam se da ste razumeli sta u stvari zelim da pitam. Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 03. 2012.
    • Poštovani,
      U situaciji koja je kod vas treba uraditi i circumciziju i frenulotomiju u istom aktu.
      obicno se radi u lokalnoj anesteziji, ali moze i u spinalnoj pa i u opstoj anesteziji.
      lokalni anestetik se daje ispod koze, kruzno celim obimom u korenu penisa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #96527

    • Ja sam se sa 24. Godine zbog istog ovog razloga odlucio za obrezivanje. Higijena je bila moguca ali je postojao prsten koji je u erekciji stezao iza glavica. Vec sa 15. Godina u pubertetu se ovaj problem pokazao i posle toliko vezbi nije nesto pomoglo. Zbog toga sam i kasnije poceo sa odnosima. Mislim da je tada u pubertetu trebalo to odmah operisati i bilo bi sve lakse.