Poštovanje. Imam problem koji i se javio pre oko 2 meseca. Već dve godine imam stalnu partnerku sa kojom imam seksualne odnose. Do tad nisam imao problem i kao adolescent sam normalno masturbirao bez problema i posledica ali od ove nove godine (ja i devojka sami na zimovanju, intenzivni seksualni odnosi nego inače) mi se desio problem u vidu povrede frenuluma - tanke ''žilice'' sa donje strane penisa. Prvo mi se desilo da je prilikom seksualnog odnosa jednostavno pukao frenulum i pojavila mi se ranica na samom njegovom vrhu. Pritom, seks nije bio grub niti bilo šta slično, jednostavno se desilo. Posle toga sam sačekao da prođe izvesno vreme, da sve zaraste. Posle nekih mesec dana smo opet imali sex i ja sam oprezno penetrirao ali se na pola odnosa desilo opet isto, povreda frenuluma. To je bilo pre nekih 15 dana i od tad nisam imao seksualni odnos sa devojkom dok veoma oprezno masturbiram kako ne bih pogoršao situaciju (pritom, gledam da što ređe to činim ali kad mora. . .) . Moj zaključak je da se frenulum malo skratio usled te dve povrede i da će svaki idući seks biti rizičan po novu povredu. Planiram da se obratim lekaru a zatim specijalisti pa me zanima kako se povreda frenuluma leči i da li iziskuje neke ozbiljnije hirurške zahvate? Pritom, da naglasim, želim da trajno rešim problem kako mi se povrede ne bi ponavljale i mogao bez stresa da uživao u seksu sa partnerkom. Veliko hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 03. 2012.
    • Poštovani,

      svaku povredu frenuluma treba hirurski zbrinuti zbog cestog stvaranja oziljaka koji potom
      "prskaju" pri odnosu.
      svratite kod urologa koji ce znati da zbrine oziljak frenuluma.