Postovani. . . . Imam sina od 11, 5 god i od svoje 4 god je poceo da mokri u krevet. (pre toga smo imali suv period od 2, 5 god) kad je to sve pocelo ja sam bila u drugom stanju sa drugim detetom pa su dr smatrali da je to na njegovoj psihickoj bazi povodom rodjenja bebe. Nije nikad pokazivao ljubomoru na sestru cak sta vise nije mogo da doceka da se rodi. Posto se to sve oduzilo isli smo u institut majka i dete. Nalazi su bili sledeci: uradjena trostruka uroflowmetrija bez emg sa pmr: izmokrene kolicine urina su 216, 260 i 398 ml. Krive protoka produzene, blago talasaste, sa maksimalnim i prosecnim vrednostima protoka urina u granicama za uzrast, vreme dostizanja maksimalnog protoka u granicama. Th: minirin tabl. 0, 2mg jedna uvece uz obavezni rezim restrikcije unosa tecnosti sat vremena pre i sedam sati nakom uzimanja leka. Savetuje se programirani unos tecnosti u toku dana (na dva sata) ponoviti fv chart. To je sve bilo jos 2008 god. Mi smo sa svojom dr se savetovali i receno nam je da je zdravstveno sve u redu i da sacekamo jos malo bolje nego da pije te lekove. Znaci mi mu nismo davali taj lek. Mozda smo pogresili i ipak to vec ima skoro 4 god od tog pregleda. Ali on i dalje mokrisvako vece u krevet. Budim ga nocu da mokri i izmokri se on ali on je jako pospan, moramo dabro da ga drzimo jer spava stojecki i pisa, nije svestan (cvrst san) ali opet se do jutra upiski. Moram da kazem da sam ja imala tih problema sa nocnim mokrenjem do mozda svoje 11-12 god. (ali operisala sam kao mala u 6 god reflux mokracnih kanala) . Verujem da je to i genecki ali da li nas vi mozete posavetovati sta dalje, da li da opet idemo na preglede ili. . . . . . Izvinite na duzem postu, zelela sam sto bolje da vam objasnim. Hvala unapred i pozdrav!

    Odgovoreno: 20. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Pokusajte da u kuci o nocnom umokravanju uopste ne pricate, narocito ne pred detetom.
      preporucio bih vam da na internetu pronadjete ordinacije koje se bave ovim problemom.
      u medjuvremenu detetu dajte omega 3 kapsule i sirup polinesian noni/videti na www. Suplementi-srb. Com/