Poštovani, ja sam u 7. Mesecu trudnoće i pre mesec i po dana mi je stavljena jj sonda. Redovno idem na kontrole kod urologa, međutim između dva urologa se vodi rasprava da li sondu trema menjati. Jedan kaže da jemeksimum koliko ona može da stoji je dva meseca, drugi kaže da može duže u zavisnosti od proizvođača. Ja se jako plašim i zbunjena sam jer od samog plasiranja sonde i dalje mokrim krv i imam bolove. Molim vas da mi odgovorite da li je to normalno i kada se menjaju sonde jer se nalazim među podeljenim mišljenjima. Hvala,

    Odgovoreno: 19. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Ako sonda funkcionise /vuce i prazni bubreg/onda je ne treba menjati.
      svaka manipulacija nosi svoje rizike. To je princip.
      mislim da ce vasi doktori uskladiti misljenja, ili pak nece pred vama polemisati.
      vi mozete potraziti i drugo misljenje, najbolje u nekoj privatnoj ordinaciji.