Postovani, pre 16 dana mi je konstatovana urinarna infekcija i bio sam hospitalizovan zbog sumnje na upalu bubrega. Imao sam pri mokrenju, i nakon toga, bol u mokracnoj cevi, kratko mokrenje, ucestalo, povisenu temperaturu 38. 5 tri dana, bol u predelu bubrega. Medjutim, ja sam doktora prilikom prijema u bolnicu pogresno izvestio o bolu u predelu testisa, umesto o bolu ispod testisa, prema rektumu, jer zbog drugih tegoba nisam obracao paznju na to i nisam lokalizovao taj bol. Naknadno nisam o tome izvestio, jer sam vec poceo da dobijam terapiju i nisam smatrao to posebno bitnim simptomom, dok po izlasku iz bolnice nisam osetio bol pri ejakulaciji, koji je trajao i narednih pet-sest dana. Posumnjao sam na upalu prostate. Simptomi su svi nestali, a juce sam prestao sa terapijom i zakazane su mi analize tek sredinom sledece nedelje. Terapija je bila gentamicinom intravenski 6 dana, a onda jos 8 dana cefaleksinom 2 puta po dve od 500 mg na 12 sati. Na pocetku bolesti utvrdjeno je urinokulturom prisustvo eserihije koli u mokraci i povisen broj leukocita u krvi od 17. 000, kao i u urinu 25-30. Da li da cekam zakazanu kontrolu ili da se ranije javim? Da li je navedena terapija resila i eventualni problem sa prostatom i da li je kod mene prisutna upala prostate?

    Odgovoreno: 19. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Ordinirana terapija -antibiotska-je delovala na sve osetljive mikroorganizme pa bilo
      gde da se oni nalaze.
      nadam se da ste otpusteni sa ordiniranom terapijom i dijagnozom.
      idite na kontrole i kontrolisite se, krvnu sliku, mokracu i urinokulturu.
      ako se osecate dobro sa ordiniranom terapijom onda idite na zakazanu kontrolu.