Poštovani, molim da mi date bilo kakvu sugestiju o tome šta bi u slučaju koji ću izneti mogao da bude problem. Naime, sinoć je moj suprug potpuno iznenada osetio ekstremno jake bolove na destoj strani, a bol se protezao od stomaka, desno od pupka, pa sve do desne prepone, sa akcentom na desnom testisu. Mislili smo da je možda slepo crevo, odvezli se u hitnu, ali dežurna doktorka je rekla da verovatno nije slepo crevo na osnovu njenog pregleda i dala nam uput za urgentni centar. Tamo su uradili ultrazvuk i konstatovali da je verovatno torzija testisa, hitno ga operisali, a za tih nekoliko sati koliko su trajale procedure on je drhtao od bola i imao jaku mučninu i nagon za povraćanjem. Oko ponoći, znači nekih 4-5 sati nakon prvih simptoma su ga operisali. Ne bih to mogla nazvati operacijom jer su ga samo otvorili, ustanovili da ipak nije torzija testisa i zatvorili. Danas je taj prvi post operativni dan, on se oseća jako loše, i dalje ima bolove, sada nešto manje jer je pod lekovima, ali više ne zna da li ga boli rana ili je isto ono što ga je bolelo sinoć. Napraviće mu ponovo ultrazvučni pregled, ali su eliminisali ono na šta su prvo sumnjali, tako da sada nemaju ideje šta bi moglo biti. Da li imate bilo kakvu pretpostavku šta bi moglo biti? Unapred se zahvaljujem na brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Nadam se da su mu do sada uradili sve potrebne dodatne pretrage i da je sada slucaj
      jasniji.
      moguce je da se radi o mikrolitijazi-pesku ili kamenu desnog uretera ili mozda o nekoj infekciji.