Postovani doktore moj muz ima uvecanu prostatu, sa 43 godine. Od simptoma ima ucestalo mokrenje bez bolova, nocu izlazi dva puta i bez neprijatnosti napinjanja i bolova, mlaz je nekad tanji nekad sasvim normalan. Prostata 3. 7*4. 4*4. 7 oko 42 grama heterogene eho strukture. Besika normalne debljine zida, relativno ostrih kontura sa diskretno opalescentim sadrzajem u urinu, zaostaje 110ml urina posle praznjenja svi ostali organi na ultrazvuku b. O. Tumor markeri psa tot 0. 78 psafree 0. 353 psa f/t 0. 45, analiza krvi sve u granicama, gvozdje 16. 2 kreatinin 76, alt i ast 17 sedimentacija3/7. Seksualna funkcija ocuvana, odnosi 1 nedeljno. Upotrebljava samo caj od koprive 2 puta dnevno. Kako mu smanjiti prostatu i ojacati mlaz da li je jako ozbiljno. Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Veliki je rezidualni urin.
      mozda treba razmisljati i o stenozi uretre pored prostatitisa.
      predlazem za sada fitoterapiju duze vreme.
      zajedno da odradite bakterioloske briseve ukljucujuci i hlamidiju i mikoplazme kao i
      urinokulturu.
      ako se nesto bude izolovalo onda bi lecenje islo u tom pravcu a fitoterapija posle
      toga.
      mozete se obratiti za vise na moj meil.