Poštovani, januara 2008. Prostata 45x34 mm posle tri meseca tretmana sa prostamol uno prostata 39x30 mm. Danas, osećam žiganje spreda (kad mi je "pun stomak") a osetim i neprijatnost od dole. Prostata je sada volumena 48 ml. Spermogram ok. Dg: prostatodynia, varicocoelae testis i. Sin. Th chymoral forte 3x1 (teško mi je pao na gastritis) deset dana i diklofen duo pp. Da li odnos testosterona koji je kod mene 9, 64 (ref. Vr 9, 08-55, 2) i dihydrotestosterona kod mene 655 (ref vr 250-990) utiče na toliku prostatu? Imam 45 godina.

    Odgovoreno: 14. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Vrednosti testosterona i dht su u referentnim vrednostima.
      velicina prostate je u granicama za vase godine.
      ne obracajte paznju na velicinu vec na smetnje koje imate od strane mokrenja.
      velicina prostate je promenljiva i ona zavisi od mnogih faktora
      /nacin ishrane, kretanje-mirovanje, hladnoca i td. /.
      kontrolisite psa.