Postovani ultrazvucni nalaz mi glasi ovako! Oba bubrega urednog polozaja, morfologije i velicine u fizioloskim okvirima, bill naznacena pocetna dilatacija pks. U levom bubregu evidentan manji stepen mikrolitijaze i transonicna promena intramuralne local. Dijametra 31, 7mm koja moze odgovarati fokalnoj inflamaciji. Kontrolnim pregledom iskljuciti promenu. Prostata sa vecim brojem kalkulusa, inhomogene str. Nodularno izmenjena, dijametra 53x32, 5mm. Molim za vase misljenje!!!

    Odgovoreno: 11. 03. 2012.
    • Poštovani,
      U levom bubregu pesak i promena 37 mm koja moze odgovarati infektivnoj promeni.
      napravite kontrolni ultrazvuk kod istog ali i kod drugog doktora.
      prostata nodularno-cvornovato izmenjena sa vise kalkulusa.