Doktore, supruga i ja vec 5 meseci pokusavamo da napravimo bebu. Usled neuspelih pokusaja resio sam da uradi spermogram i rezultati su sledeci: apstinencija 4 dana, likvefakcija veca od 30 min, konzistencija sluzava, zapremina 2, 8, ph 8, fruktoza 0, 5, aglutinacija 1. 0, broj spermatozoida 111 10*9/l, pokretni spermatozoidi 60% . Slabo pokretni 4% , nepokretni 36% , normalne forme 54% , patoloske forme 46% , leukociti 0, eritrociti 0, epitelne celije 0. Mozete li mi protumaciti reyultate i objasniti rezultat likvefakcije koja me zabrinjava! Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 11. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Spermogram saljite skeniran.
      vas spermogram je dobar.
      likvefakcija je normalno do pola sata ali tolesrise se i do jedan sat.
      obicno je posledica disfunkcije prostate.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #95975

    • Hvala vam puno na odgovoru! Ja cu u najkracem mogucem roku posetiti urologa i utvrditi sta je u pitanju!!! Pozdrav!!!