Postovani doktore bocokicu godinu ipo dana radimo na prosirenju porodice u spermogramu su visoki leukociti radio sam briseve uretre na hlamidiju obe plazme kao i urino i spermokulturu i svi nalazi negarivni brisevi radjeni cak dva puta! Da li visoki leukociti moraju biti izazvani bakterijama ili mogu biti posledica i nekih drugih upala napominjem da imam cistu na testisu koju redovno pratim i ista ne raste. Pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 05. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Leukociti u spermogramu preko 1 x 10 na sesti su samo znak infekcije.
      infekcija se cesto tesko detektuje. Briseve i ostale bakterioloske preglede
      ne treba raditi u toku uzimanja antibiotika i nekoliko dana po prestanku.
      neka supruga uradi sve briseve koji su kod vas bili negativni jer je
      logicno da imate istu floru.