Postovani dr, vec dve godine imam problema sa eserihijom coli u spermi. Nema je u urinu znacajno, jer je saniram cajevima (brusnica, kantarion, uva) , dok je prisutna znacajno u ejakulatu. Ejakulat je zuckast, sa prisutnim gromuljicama (kao od cedjenog limuna) i ima neprijatan miris. Svi problemi su poceli i pre prvog seksualnog kontakta, a testovi na hlamidiju i ureaplazmu su negativni. Uvek koristim kondom. Ne reaguje na terapiju baktrimom, eritromicinom, a ciprofloksacin i ofloksacin su u pocetku delovali, sada vise ne (antibiotike po antibiogramu prepisao urolog) . Pecenja u uretri uglavnom nema, samo nakon ejakulacije. Nema curenja iz uretre, samo sam primetio da u poslednjih godinu dana, nakon mokrenja malo vise urina se zadrzi, vjerovatno zbog upale. Testisi nisu uvecani niti bolni, jedino imam neuobicajeno nocno znojenje, ono prodje posle tople kupke u kadi. Da li mi preporucujete neku terapiju osim antibiotske? Neki poseban caj ili nesto? I da li uopste postoji lokalna terapija za ovako nesto? Hvala puno na odgovoru, nadam se da cete mi pomoci!

    Odgovoreno: 06. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Problem je delikatan.
      predlozio bih vam promenu nacina ishrane i duze koriscenje suplemenata.
      mozete se javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com