Poštovani doktore, u poslednje vrijeme imam problem s urinom. Naime, radi se o tome da nekim danima češće mokrim, pri tome ne osjećam neku bol, niti osjećaj pečenja, ali nalaz urina ne valja. Ponekad osjećam neki pritisak u donjem dijelu trbuha. . . . Vrijednosti urina su sledeće: ph 6; proteini +; glikoza negativna; aceton, bilirubin i urobilinogen negativni, 7-8 svježih i izblijedelih eritrocita, 30 leukocita, nešto sluzi, malo bakterija. . . Radila urino kulturu i nije došlo do porasta bakterija. . . Postajem nervozna, i nakon tbl baktrima ništa se nije promijenilo. . . . . Često mi je urin ovakav. Molim vas za mišljenje i hvala vam mnogo.

    Odgovoreno: 04. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Urinokulturu ponavljajte cesce ali je ne radite kada uzimate antibiotike ili
      uroantiseptike vec posle pauze od nekoliko dana.
      lecenje po antibiogramu. Uzimajte dosta tecnosti.
      nakon antibiotske terapije dolazi u obzir koriscenje suplemenata.