Poštovani, pre nešto više od mesec dana sam na levom testisu kad sredini opipao sitnu kvržicu, koja nije baš uvek na istom mestu. Nekada se može opipati i čvršća je, veličine 2-3 milimetra, a nekad ili ne može ili je jako mekana. Testis je normalne veličine i nije bilo nikakvih bolova. Bavim se redovno sportom, mada imam višak kilograma i sedim jako dugo zbog posla. Išao sam na pregled kod urologa, i doktor je pokušavao da opipa ali bezuspešno (a moram da dodam da kad su testisi nešto tvrđi kao kad mi je puna bešika, kvržica ne može da se napipa) . Takođe, nekoliko puta je prelazio preko oba testisa ultrazvukom i kaže da je sve uredno, osim što mi je blago proširena vena, i da imam nešto više tečnosti u mošnicama, a da je tumor on bi morao da se vidi čak i ako mi je bešika puna. Zbog cele situacije gde sam prilično uplašen bio, zaboravio sam da pitam šta je onda ta kvržica? Je li to deo vene ili šta? Doktor je inače rekao, da ako budu bili simptomi da bi trebalo raditi spermogram, i da će kvržica obično biti mekša ujutru nakon spavanja zbog bolje cirkulacije i toplote, a takođe mi je rekao da izbegavam sedenje, da nosim slip veš umesto boxerica i da nosim komotnije/šire pantalone.

    Odgovoreno: 04. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Kolega urolog je pregledom i ultrazvukom iskljucio tumor sto je najvaznije.
      to sto ste napipali moze biti i prosirena vena i deo epididimisa ali to ne treba da
      vas zabrinjava i ne opterecujte se vise time.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #95680

    • Postovani, pre par dana sam opipao neku kvrzicu na levom testisu. . . Ne boli me ni pri dodiru, pa se uzasno plasim da nije tumor. . . Takodje se plasim ici doktoru. . . Pritom nemam nikakvih drugih problema sa testisima, pa me zanima sta bi moglo biti. . . Ako moze odgovor sto pre, unapred hvala. Pozdrav.