Nova sam na ovom sajtu, pa me zanima da mi kazete kakav je nalaz spermograma od supruga. Unapred zahvalna: volumen 3, 5ml, ph 7, 7, likvefakcija: u roku, konzistencija: konci<2cm, broj spermatozoida 21 ml, broj spermatozoida 73 v, progresivno pokretnih sper. 52% , pokretnih sper. 10% , nepokretnih sper. 38% , leukocita 10-12.

    Odgovoreno: 04. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Spermogram treba slati skeniran.
      iz ovoga sto ste vi poslali se vidi da je broj dobar, takodjer i pokretljivost,
      ali formu-oblik spermatozoida ne spominjete a ona je vrlo bitna.
      leukociti ne treba da su preko 1. Kod supruga su poviseni sto je znak infekcije.