Postovani, da li mozete da mi pojasnite sledecu dijagnozu, koja mi je data na ultrazvuku: "prostatitis chronica n411". Pored toga na nalazu pise, "prostata je jasno ogranicena, nije uvecana (32*33*32mm) , volumena 17, 4 ml, sa kalcifikacijama centralno od 6 i 7 mm, bez patoloskih promena". Pojavljuje mi se ostar bol pri zavrsetku mokrenja malo iznad penisa. Ponekad osecam bol izmedju prepona i testisa. Sve ostalo je u redu, urin, urinokultura. Molim vas za hitan odgovor! Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Hronicni prostatitis ide sa simptomima koje spominjete.
      mozda treba prosiriti pretrage i na spermokulturu, eventualno i briseve prostate
      pa krenuti sa antibiotskom terapijom.