Od pre dva dana analizom krvi pronadjena mi je urea 10, 70. Imam kamen u levi bubreg 5, 5mm kao i cistu veličine 10mm. Dali to može biti uzrok povećane vrednosti urea u krvi, koliko je to alarmantno i šta bi trebao da preduzmem u cilju smanjenje urea u krvi. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 02. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Ureja u krvi 10. 7 nije visoka /normalno do 8. 3/.
      cistu /10 mm/ treba da pratite.
      kamen /5. 5 mm/ treba eliminisati.
      uzrok povisene ureje najverovatnije da nisu ni cista ni kalkulus.
      treba da naucite da uzimate dosta tecnosti.
      posetite nefrologa ili urologa da se napravi uvid u stanje bubrega.