Nedavno sam bila na ginekoloskom pregledu i radila sve moguce briseve, sve je u najboljem redu osim trece grupe sekreta iza koje se kriju malo povisene bakterija. Ginekolog mi je dao terapiju i preporucio da i moj partner odradi nalaze. Uradio je ultazvuk i dao mokracu, konstatovana je mala upala nije mu rekao koja je bakterija prouzrokovala. Posle terapije je dao mokracu i sve je bilo u najboljem redu. Ono sto mene zanima da li je pored tih nalaza neophodno da uradi briseve, zasto mu je urolog rekao da nema potreba za tim? Zelim da budem sigurna da nema nikakve bakterije kako se ne bi konstantno prenosile od jednog do drugog. Hvala.

    Odgovoreno: 01. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Pregled vaginalnog sekreta pokriva bakteriolosku floru, trihomonas vaginalis /v grupa/i
      gljivicnu floru /vi grupa/. Druga i treca grupa su fakticki normalne grupe / bakterije/.
      za ocekivati je da vas decko ima istu floru.
      posto niste ispitivali hlamidije i mikoplazme mozete jos to da uradite pa da imate
      kompletn uvid u vasu floru / to su polno prenosive/. Vazi i za partnera.