Molim za pomoc prilikom tumacenja spermograma i da li postoji nada za prirodnu oplodnju. Do sada uradio sam 3 spermograma 1. Zapremina u celom eakulatu ----5, 5 cm3 vreme razvodnjavanja------------ 15 min ph------------------------------------- 9 normokineza------------------------ 30% hipokineza---------------------------- 20% anikineza----------------------------- 50% broj u 1 cm -------------------------- 8750000 u celom eakupatu------------------ 48125000 normalne forme --------------------93, 6% patoloske forme------------------- 6, 4% ocistio sam mikroplaznu i uroplazmu i spermokuturu. Koristio sam terapiju klomifen, trental i proksid, te spermogram br: 2. Zapremina u celom eakulatu ----4, 5 cm3 vreme razvodnjavanja------------ 15 min ph------------------------------------- 8 normokineza------------------------ 30% hipokineza---------------------------- 20% anikineza----------------------------- 50% broj u 1 cm -------------------------- 30312500 u celom eakupatu------------------ 136406250 normalne forme -------------------- 20, 6% patoloske forme------------------- 79, 4% koristio sam terapiju deksazon i proksid, te spermogram br: 3. Likvencija 30 zapremina ejakulata (v) -------6, 0 ml ph-------------------------------- 7, 5 broj spermatozoida-------------27, 0 x 10/9-l broj spermatozoida ------------162, 0 x 10/6-v progresivno pokretnih --------a) 0, 30 l ------------------------------------b) 0, 12 l pokretni------------------------ c) 0, 11 l nepokretni-------------------- d) 0, 47 l leukociti---------------------- 0, 04 x10/9- l ostale celije --------------------2, 67 x 10/9-l vitalnost ------------------------0, 73 l hipoosmotski test (hos) ----- 0, 72 l normalne forme ---------------0, 56 l abnormalne forme -----------0, 44 l glava: -makro----------------------- 0, 02 -mikro-------------------------0, 01 -okrugla ---------------------0, 01 -koncasta------------------- / -dupla---------------------- / amorfna glava------------ 0, 10 -glava bez repa------------- 0, 02 vrat: -angulacija---------- 0, 10 -citoplaz. Ost, ----------0, 10 rep: -uvrnuti-----------0, 08 cink -------------0, 12 l hvala.

    Odgovoreno: 01. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Molim da se spermogrami salju skenirani.
      ako sam dobro protumacio ovo sto ste poslali zadnji spermogram je fakticki uredan
      i normalno je ocekivati oplodnju prirodnim putem.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #95489

    • Molim za pomoc prilikom tumacenja spermograma i da li postoji nada za prirodnu oplodnju pošto pokušavamo već skoro 2 godine da dobijemo dete. Uradio sam spermogram i diagnoza mi je asthenozoospermia likvencija 30 konzistencija normalne zapremina ejakulata (v) -------5, 0 ml broj spermatozoida-------------38, 0 x 10/9-l broj spermatozoida ------------190, 0 x 10/6-v progresivno pokretnih --------a) 0, 22 l ------------------------------------b) 0, 27 l pokretni------------------------ c) 0, 27 l nepokretni-------------------- d) 0, 30 l leukociti---------------------- 0, 13 x 10/9- l ostale celije --------------------8, 17 x 10/9-l vitalnost ------------------------0, 72 l hipoosmotski test (hos) ----- 0, 75 l normalne forme ---------------0, 57 l abnormalne forme -----------0, 43 l glava: -makro----------------------- 0, 02 -mikro-------------------------0, 0 -okrugla ---------------------0, 02 -koncasta------------------- / -dupla---------------------- / amorfna glava------------ 0, 09 -glava bez repa------------- 0, 0 vrat: -angulacija---------- 0, 16 -citoplaz. Ost, ----------0, 05 rep: -uvrnuti-----------0, 09 smt-kisela fosfataza------ 2, 18 x 10/5-u/ l cink -------------3, 62 mmol/l hvala.