Postovani, imam 30 godina i pre par meseci, tacnije negde u novembru mesecu 2011. G. Mi se javio tup bol u desnom testisu koji je posebno osetljiv na dodir. Izvrsio sam sam pregled i nista neobicno nisam napipao (kvrzicu ili slicno) . Bol nije jak i cest, vec je neprijatan i javlja se povremeno. Takodje povremeno osetim smetnje u predelu desne butine i desnog kuka, a ponekad i u predelu donjeg stomaka. Zeleo bih da napomenem da od 2010. Godine imam problema sa kicmom, lezao sam u bolnici gde mi je ustanovljeno suzenje kicmenih prsljenova l5-s1 i da od tada cesto imam problema sa tim delom kicme. Idem na svaka dva-tri meseca na fizikalnu jer se javlja bol, primam inekcije i 3-4 nedelje idem na fizikalnu. Zadnji put sam imao bolove u novembru i tada sam primao inekcije i isao na terapije, a tada je i poceo bol u desnom testisu. Uzeo sam uput da uradim krvnu sliku i za ultrazvuk, ali sam zeleo vase misljenje pre toga u svakom slucaju. Zeleo sam da pomenem i problem sa kicmom jer ne znam koliko su ova dva moja problema povezana jedan sa drugim. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 29. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Dobro je sto ce te uraditi ultrazvuk testisa i laboratorijske analize.
      moguce da je kod vas bol u testisu posledica promena na kicmi.
      inace bol u testisu moze dati i prostatitis a i eventualnna preponska kila.
      to bi trebalo pregledom kod urologa da iskljucite.