Doktore dali mozite da mi kazete sto se desava so mojot penis imam 19 godini a nemozam vo posledniot mesec da postignam potencija i penisot mi e slab se toa zapo4na od koga imaf sexsualen odnos so devojkata i necelosno mi se skina kozinkata od glavata na penisot i izgubif dosta krf dali e mozno od nekakva infekcija ili nesto drugo? Ve molam odgovorete i kako prirodno da go vratam mojot seksualen zivot poradi toa sto custvoto e premnogu neugodno i prilicno gledam da izbegavam seksualni odnosi poradi mojot penis zaradi toa sto nemozam da postignam 100% potencija a pak ako se postigne sredna potencija se gubi za mnogu brzo i kako i dali e potreben medicinski zafat ili prirodno ke mi se otstrani kozata na glavata od penisot poradi toa sto imam 4 godini seksualni odnosi i nikogas sum nemal sli4ni problemise nadevam ke mi odgovorite i odnapred blagodaram

    Odgovoreno: 02. 03. 2012.
    • Poštovani,
      Smetnje sa erekcijom verovatno imate, ako sam dobro razumeo, zbog povrede
      sluzokoze prepucijuma pri odnosu/mozda frenuluma/.
      takodjer imate i fimozu ako ne mozete kozu prepucijuma prevuci preko glansa.
      predlazem da se javite urologu i vidite sa njim da li fimoza treba operativno da se
      koriguje.
      posle ove korekcije se ocekuje da smetnje sa erekcijom nestanu.