Molim vas za pomoc, tacnije informaciju, savet. . . . Naime, juce su mi stigli rezultati urinokulture i nasli su mi sledecu bakteriju staphylococcus saprophyticus > 100 000 cfu/ml. Prvi put se susrecem sa ovom bakterijom ili bar mislim tako jer sam ranije imala problema sa eserihijom i cestim upalama mokracnih kanala. Pise da je osetljiva na ciprofloxacin, trimetho/sulfa, gentamicin, norfloxacin, nitrofurantoin. Mozete li mi reci nesto vise o ovoj bakteriji, koliko je opasna i kako da je lecim (bar dok ne odem kod doktora a i cenim misljenje vise) unapred hvala!

    Odgovoreno: 01. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Saprofitni stafilokok je cesti uzrocnik infekcija urinarnih puteva obicno mladjih zena,
      kao i onih koji boluju od kalkuloze. Leci se po antibiogramu.
      podizati imunitet. Ishrani obratiti potrebnu paznju. Uzimati suplemente i dosta tecnosti.