Moja cerkica uzrasta od 3 god. U roku od mesec dana radi nalaze krvi i mokrace. Nema nikakvih tegoba, osim sto je primeceno da redje mokri. Nalazi su joj krvi dobri, a urina sledeci>izgled slabo zamucen, boja zuta, ph kisela phs, spec. Tezina 1. 005, sve ostalo joj je negativno, osim leukocita u urinu 10 do 15 i epitelne celije 2 do 3 plocaste. Dr/ka ceka urinokulturu, a ja sam uplasena jer mi nije dala konkretan odgovor. Ovo su nam treci nalazi, kod prvog je isti broj leukocita bio, kod drugog od 6 do 8, pa na trecem isto od 10 do 15. Hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Leukociti u sedimentu urina su znak infekcije i vasa doktorka je dobro postupila
      sto je mokracu poslala na bakterioloski pregled/urinokultura/.
      ako se ovo bude cesto ponavljalo naci pedijatra nefrologa koji ce iskljuciti eventualnu
      nefrourolosku bolest/vur. . . /