Mozete li da mi protumacite ove analize? Hvala. Spermogram # izgled beličast zapremina ejakulata 4 2 - 7 ml likvefakcija nije ispraćena 0 - 30 min viskoznost normalna koagulacija da ph 8 7, 2 - 7, 8 broj spermatozoida/ml 240 20 - 250 x10^6/ml broj spermatozoida/vol 960 >50 - x10^6/vol progresivno pokretnih 35 >25 -% pokretnih u mestu 10 >10 -% nepokretnih 55 -% leukocita 1-3 u vidnom polju do 15 - spermocitogram # normalne forme 45 >60 -% abnormalne forme 55 <40 -% glava 34 <30 -% vrat 0 <20 -% rep 21 <20 -%

    Odgovoreno: 26. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Spermogram se salje skeniran jer je tesko tumacenje onoga sto pacijenti komentarisu.
      ako sam dobro shvatio imate blagi poremecaj i pokretljivosti i forme spermatozoida sto je verovatno izazvano
      postojecom infekcijom a o cemu govori prisustvo le preko 1.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #95278

    • Nisam znao kako da odgovorim na postojecu temu, pa sam morao da otvorim novu. Moje pitanje se odnosi na odgovor u temi urologija (7016) , datum 26. 02. 2012. . Prvo, hvala na odgovoru. U prilogu saljem skenirani izvestaj, radi bolje preglednosti. Http: //www. Dodaj. Rs/f/1d/bz/11crefbg/untitled-3. Jpg ako sam vas dobro razumeo, trebalo bi da je neka prolazna infekcija uzrok ovog poremecaja? Da li mog da vas zamolim da mi predlozite sta dalje da radim? Da li da ponovim analizu i posle koliko vremena? Da li je na ovaj rezultat moglo da utice to sto sam uzorak nosio od kuce i sto je bilo veoma hladno vreme? Trudio sam se da ga ne izlazem hladnoci, ali ipak bilo je dosta hladno tog dana. Hvala.