Poštovani doktori, molim vas za pomoć; imam ozbiljne probleme sa prostatom već duže vreme (par godina i postepeno ali sporo je sve teže iako se simtomi od starta pomalo razlikuju) . Simptomi su otežano i često mokrenje, teška uzdržanost, mokrenje u prekidima, slabog mlaza samo u slučajevima dužeg trpljenja, već nemogućnost da se dovoljno napnem ukoliko bih hteo više i brže da izbacim mokraću, čak rukom vršim pritisak na predeo ispod pupka da bih izmokrio do kraja, ponekad imam osećaj da mi se mokri a ustvari skoro da nemam šta a ponekad i jedva da uspem da stignem u tolet - ti gori simptomi se pre svega javljaju prilikom povećane upotrebe tečnosti i diuretika (kafa, kisela voda i sl.) i posebno boravkom u hladnim uslovima. Imam konstantan osećaj napetosti u trbuhu ispod pupka, blagi bol u krstima, pojačan prilikom savijanja pogotovo izjutra, ponekad do mere da se jedva savijem. Ponekad imam presečan bol u simetrično razdvojenom potezu sa par santima od obe strane pupka na niže ka testisima, kao da imam tu neke kanape koji me zatežu, prilikom naglog ustajanja i iskoraka retko oštar bol, a ponekad prisutan i blagi bol i tokom kretanja. Često izbacivanje semena neposredno nakon mokrenja u vidu kapljanja koje ne mogu da zaustavim a nisam ni siguran koliko bi bilo dobro obzirom da svaki put osećam olakšanje. Bio sam na ultra zvuku i to kod poznanika i dobrog specijaliste koji je pregledao i testise, kaže sve je uredu, što je potvrdila i analiza mokraće - nema znakova uvećane prostate, moguća blaža upala izazvana infekcijom - baktrim 21 dan i prirodna sredstva. Naravno bez rezultata. Nekoliko nedelja pre toga, kod lekara opšte prakse dobijam samo pancef 7 dana koji u startu nisam primenjivao po uputstvu nego kako sam stizao i činilo mi se da ima nekog efekta. Produžio mi je terapiju još 7 dana i osetno sam bio bolje. Međutim, prošlo je manje od mesec dana i simptomi su se opet vratili a obzirom da sam radeći boravio dugo u hladnim uslovima bilo je i znatno gore. Opet dobijam terapiju ali ovog puta u paketu sa baktrimima i poštedu od rada pa onda i neki drugi lek kome ne znam ime a kojeg nekim neobjašnjivim razlogom nisam počeo odmah da pijem već posle jedno 5 dana, ali kad sam isti uzeo uveče pred spavanje, probudio sam se oko 5 u jutro s malom nuždom i kad sam je obavio i izašao iz kupatila hteo sam da se srušim, pozlilo mi je da sam jedva bio u stanju da progovorim. Mislim da sam naglo izgubio pritisak i osetio sam strašnu mučninu kao da ću da se onesvestim. Uspeo sam da to prođem sedeći, uzimajući postepeno čokoladu i vodu. Tada sam samovoljno potpuno obustavio terapiju i pojačao ishranu i unos vitamina i trebalo mi je tri dana da se potpuno oporavim od tog doživljaja ali stanje s prostatom je ostalo loše. Sada sam kući i na odmoru do daljnjeg a i uz vašu pomoć i savete, da bog da se rešim muka. Razni lekari, razno govore ili različito uče, misle. . Iskreno, ne želim više da isprobavam opcije a i nemam za to dovoljno ni zdravlja ni vremena ni sredstava - kažite mi kako je najbolje da sebi pomognem? Moram još da kažem da mislim da je uzrok mojih problema sa prostatom pre svega hormonskog tipa jer posle duge veze i čestih seksualnih aktivnosti (nekoliko godina potpuno prekinuto) , ozbiljano me muče ovi problemi iako sam umeo da ih osećam i ranije. Obzirom da sam uspeo da prestanem i sa samostalnim izazivanjem ejakulacije (ako sam se dobro izrazio) to je u prvoj fazi baš mučilo, a dugo vremena mi je seme teklo gotovo neprestano, mokrio ili ne. Čitao sam da je u tim slučajevima najbolja kombinovana terapija antihormonskih preparata, antibiotika i preparata tj sredstava za umirivanje reakcije prostate (prirodna sredstva, utopljavanje, pojačano kretanje. .) - molim vas da mi kažete šta da koristim, kako i u kom periodu? Hvala i da nam bog svima da zdravlje i da živimo zdravo da bi zdravi bili svako dobro

    Odgovoreno: 27. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Niste nam dostavili godine starosti niti pretrage koje ste uradili.
      u prvom redu urinokultura i psa.
      stvar je prosta. Lecenje mora sprovoditi urolog.
      ako ste u godinama razmisljajte o operaciji prostate
      pod uslovom da se radi o adenomu prostate.