Postovani, operisao sam varikocelu, i nakon operacije mi je doktor dao da uradim neke briseve u penisu pa vas molim da mi protumacite da li su rezultati dobri, i ako nisu kako i cim da ih lecim? Antibiogram: amoxicillin+clavul-s ceftriaxon-r doxycyclin-r erithromycin-i roxitromicin-i azithromycin-i gentamicin-r ciprofloxacin-s ofloxacin-s analiza-chlamydia trachomatis-if nalaz mikrobioloskog pregleda: negativno. Spermogram zapremina ejakulata (v) -2, 6 likvefakcija25 konzistencija-normalnaph 8. 0>7. 2 broj spermatozoida 8. 0 10*9/l 20-250 ukupan broj spermatozoida 20. 8 10*6/v >40 brzo progresivno pokretni spr. 0. 07 (1) >0, 25 sporo progresivno pokretni spr. 0. 29 (1) >0, 25 pokretni (u mestu) spr. 0. 13 (1) nepokretni spr 0. 51 1 <0, 4 vitalnost 0. 62 (1) >0, 5 broj leukocita 0. 8 10*9/l <1, 0 spermocitogram: normalne forme 0. 02 (1) patoloske forme 0. 98 (1) a) glava 0. 97 (1) b) vrat 0. 52 (1) c) rep 0. 35 (1) napomena: tzl=1. 88; sdl=1. 84 unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Izostavili ste sta vam je izolovano iz briseva.
      spermogram treba dostaviti u skeniranom obliku radi normalnog tumacenja.
      kod vas je smanjen broj spermatozoida, smanjena pokretljivost i smanjen procenat
      spermatozoida normalnog oblika.
      pretpostavljam da vam je vas urolog vec odredio adekvatnu terapiju.