Postovanje, vrlo kratko pitanje da li obrezivanje u slucaju fimoze kod decaka od 7 god. Neophodno, odnosno jedino resenje ili postoji neka alternativa? Naime po savetu lekara kada je bio beba cekali smo do 3 god. Da se sve samo regulise medjutim ovo je vec drugi put da je doslo do upale, oticanja i svraba, dali su nam hidrociklin ali sve to nista ne pomaze. Savetuju nam obrezivanje sto bismo i prihvatili ali samo kao neophodnu opciju s obzirom da je trauma prevelika i ne bismo da izlazemo dete operativnim zahvatima bez krajnje potrebe. Dakle postoji li bilo koja druga opcija? Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 21. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Circumcizija se predlaze do polaska u skolu.
      druga opcija je moguca samo uz uporno vezbanje-prevlacenje koze
      prepucijuma preko glansa uz koriscenje kantarionovog ulja.
      treba decaka da naucite te vezbe stalno da radi ali da kozu prepucijuma
      nikada ne ostavi posuvracenu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #95038

    • Ako je kozica na penisu problematicna, suzena ili se inficira ili upali treba primeniti jedino i najbolje rešenje cirkumciziju obrezivanje. Ako se problem prolongira stvaraju se psihološki kompleksi, sram i loša higijena. Toliko odraslih ljudi vuce ovaj problem da je to strašno. Urolozi svašta vide. Pogledajte fimoza. Info