Postovani, dugogodisnji sam hipertenzicar, nedavno sam radila nalaze urea (8, 95) , kreatinin-s (119, 1) kratinin klirens (1o55) ultrazvucni pregled: bubrezi nejasnih granica, manji, prom. 90-96mm, paronhim na donjoj granici sirine, svjetliji. U centralnom dijelu lijevog bubrega cista precnika 2 cm. Molim vas za savijet. Hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Pitanje je za nefrologa.
      vrednosti ureje i kreatinina su u granicama a klirens kreatinina niste tacno dali.
      cista od 2 cm nije od znacaja ali treba da se prati.