Dragi doktore zanima me da li sedimentacija ili neki drugi pokazatelj u krvi mogu da ukažu na oboljenje testisa i prostate. ? Takodje me zanima koliko su opasni udarci u predelu skrotuma, pošto sam imao jedan pre par meseci i sada često imam bolove u tom predelu, najviše posle napora i dugog boravka na hladnoći. ? Takodje iznad levog testisa gde sam primio udarac s vremena na vreme pipam kao neku kvržicui. Čitao sam na raznim sajtovima dosta o tome i mislim da je to variccoela. Zanimam koliko je ona opasna i kako se leči. ? Hvala puno.

    Odgovoreno: 15. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Da se i drugi parametri krvi su od znacaja kod bolesti prostate i testisa.
      mislim da udarac u skrotum posle vise meseci ne bi trebalo da pravi problem.
      vidite da ti bolovi nisu od prostatitisa.
      a to sto ste napipali najbolje je da proverite na ultrazvuku.