Postovani! Molio bih vas da mi razjasnite nalaz na antispermatozoidna antitela. Ja: metoda mar direktna: ++ (90% vezanih spermatozoida) metoda mar indirektna: ++ (70% vezanih spermatozoida) supruga: samo metoda mar indirektna: ++ (70% vezanih spermatozoida) da li to znaci da oboje imamo antispermatozoidna antitela? Sta je prva preporuka za lecenje? Unapred zahvalan na vasem odgovoru. . .

    Odgovoreno: 18. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Mar test direktan znaci pronalazak antitela na spermatozoide u semenoj tecnosti a mar test
      indirektan znaci nalaz antitela na spermatozoide u krvnoj plazmi.
      ako planirate oplodnju prirodnim putem, onda je potrebno lecenje oboje.
      obicno se daju kortikosteroidi koji i nisu bas bezazleni.
      ukoliko planirate vto, onda ovo lecenje nije neophodno jer postoje metode
      za "deblokadu"spermatozoida od antitela.