Postovani doktore, pre 10 dana prilikom mokrenja primetio sam prvi put krv, dosta krvi, tod dana dva puta tokom mokrenja, kasnije je bilo nevidljivo okom. Kod urologa sutradan konstatovan mi je papilarni tumor u mokracnoj besici 15 mm. Na dnu besike, kazu doktori levi ostijum, i operacija tur-b. Zanima me sta ce mi se uraditi i koliko je taj tumor opasan, dali metastazira, verujem da sam u ranom stadijumu oboljena,

    Odgovoreno: 11. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Radi se o tumoru mokracne besike koji ce se elektroresekcijom odstraniti i potom
      patohistoloski pregledati. Ako tumor bude povrsan onda se lecenje zavrsava. Naravno
      mora da se prati. Ako tumor zahvata dublje slojeve besike onda ce dalji tretman da odredi
      urolosko onkoloski konzilijum.