E ovako. . . Imam problem već duže vreme i neznam već kome da se obratim. Prvo sam otišao kod urologa sa ženom novembra 2008 sa problemom da pokušavamo imati decu a bez uspeha. Da bi mene urolog (koji radi privatno pošto su me 2 urologa pogrešno lečila a ja radim inače u zdravstvu) pregledao uz i otkrio da imam varicocelu, pa me je poslao uraditi spermogram, bris uretre i expr. Prostate. U brisu mi nisu ništa našli a u expr. Je bila proteus mirabilis onda mi je urolog dao da pijem ciprocinal od 500 mg 2x1 15 dana i onda sam opet išao na kontrolu u laboratoriju gde mi je opet nadjena enterococcus i opet terapija tbl visiren od 200 mg 2x1 15 dana zatim panklav od 625 mg 3x1 10 dana i kad sam sve to popio odem na operaciju varicocele. Sve je bilo dobro do pre par meseci gde me počelo boleti u predelu stidne kosti i prekid u mokrenju (zaboravio sam da kažem da još uvek nemamo žena i ja decu ona je imala neke ciste koje je operisala ali kod nje je sve ok) . Da bi opet otišao kod urologa koji me je samo pipanjem otkrio da imam uvećanu prostatu rekao da je dijagnoza hronični prostatits i da je veličina 4 cm. Odmah mi je dao da pijem tbl levomax od 500 1x1 20 dana i poslao me je opet na ispitivanja tj u laboratoriju gde mi je nadjena u brisu uretre eserihija coli. Posle uradjene laboratorije sam opet otisao kod urologa i dao mi je da pijem amoksiklav 20 dana (po antibiogramu) kad sam to sve popio opet sam išao u laboratoriju i dalje je bila prisutna eserihija gde mi je dao da primim amp. Longacef i. V 10 dana 2x1gr. . . . Posle terapije sam otišao u laboratoriju i ovako piše oskudna mešovita bakterijska flora. . . Rekao mi je urolog da uradim spermogram i evo rezultata: makroskopski pregled: referentna vrednost zapremina 6, 0 (2-6ml) ph 7, 8 (7. 2-8. 0) viskoznost norm. Likvefakcija 30 (≤30 min) pokretljivost spermatozoida: klasa a-brzo progresivni 10 (>25) klasa b-sporo progresivni 40 (>25) a+b 50 (>50) klasa c-neprogresivni 10 (<50) kalsa d-nepokretni 40 (<50) c+d 50 (<50) mikroskopski pregled: spermatozoidi/ml 19 >20 x 106/ml spermatozoidi/v 114 >50 x 106/cel. Ej leukociti 0. 4 < 1. 0 x 106/ml ostale ćelije 0, 2 < 5. 0 x 106/ml aglutinacije neg. Morfologija spermatozoida: normalnih formi 51 ≥ 50% patoloških formi 49 < 40% glave 23 < 30% vrata 8 < 20% repa 18 < 20% inicijalna fruktoza 17, 2 mmol/l (5. 55 do 33. 3 mmol/l) e sad pomoć tražim od vas. Šta da radim jer više nemam živaca da me toliko šetaju od laboratorije do laboratorije a doktori se prepucavaju sa mnom kao na stonom tenisu. Pomozite mi molim vas. Unapred zahvalan. Goran pakaški zaboravio sam da vam kažem da sam vozač u hitnoj pa često i dugo sedim za volanom. Šta mi vi sad predlažete da uradim? Da li da uradim uz donjeg abdomena, urinokulturu ili šta mi vi predlažete? Hvala unapred

    Odgovoreno: 14. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Dosta ste vec stvari uradili iz kojih se sve vidi.
      bolujete od hronicnog prostatitisa.
      treba poceti lecenje malo drugacije.
      u principu treba raditi na jacanju imuniteta promenom nacina ishrane,
      koriscenjem suplemenata i postovanjem nekih pravila.
      saniranjem prostatitisa sredio bi se i spermogram.
      ako ste za ovakav pristup onda mi se javite na meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na broj ovog pitanja.