Pre 5 godina operisao sam prostatu zbog bhp metodom turp. Postoperativno stanje je bilo izvanredno, bez ikakvih problema, tako da sam za 5 godina i zaboravio na prostatu. Sredinom prošle godine počeo sam da učestano mokrim sa teskoćama pri otpočinjanju mokrenja, naročito noću. Dijagnoza je bila prostatitis chr. Digitalni pregled prostate je bio uredan, dimenzije prostate mjerene ultrazvučno su 36x33mm, bez rezidualnog urina nakon mokrenja. Psa je manji od 4, 0. Uzimao sam doxiciclin 2x100, 14 dana i stanje se delimično popravilo ali ostalo je otežano (znatno) otpočinjanje mokrenja. Uzimam omnic 1x0, 4mg ali bez nekog poboljšanja uz smetnje kao što je glavobolja i sl. Uzmam čajeve, seme bundeve, ovsenu kašu uz primerenu djetu ali sve to mi izgleda bez nekih rezultata. Znači osnovni problem je otežano otpočinjanje mokrenja. Moje pitanje: "da li je moguća ponovna operacija prostate. Koja terapija bi bila najbolj u mom slučaju. " zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 12. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Posle tur -a prostate deo adenomatoznog tkiva ostane neodstranjen
      jer se nikada ne moze kompletno odstraniti i on vremenom hipertrofise
      te ponovo stvara tegobe.
      opet ga mozete leciti konzervativno lekovima a na kraju ponovo uraditi turp.