Poštovani, imam kamen u oba bubrega veličine oko 4mm, pre 5 godina sam prvi put imala napad, poslednji napad bio je pre tri godine, kada sam i izbacila kamen koji je bio zaglavljen u mokraćnom kanalu. Na poslednjem ultrazvučnom pregledu konstantovano je da se kamen opet stvorio. S obzirom da planiram trudnoću, zanima me da li su moguće komplikacije i koji je metod lečenja u trudnoći u slučaju napada jer su to neizdrživi bolovi sa mučninom i povraćanjem. Hvala

    Odgovoreno: 10. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Najbolje je da se konsultujete sa vasim urologom koji vam je radio ultrazvuk.
      vrlo je bitno u kom delu bubrega/casicama, karlici/je opisano kamenje -pesak,
      i da li isto moze da se eliminise povecanim unosom vode, upotrebom rowatinec kaps. Ili na neki drugi nacin.
      u trudnocu je bolje uci bez ovih kamicaka.