Od pre nekoliko meseci osećam povremene bolove u trbuhu sa desne strane ispod rebra. Izvršio sam pregled magnetne rezonance i svi organi su u granicama normale osim što mi je na prednjem zidu desnog bubrega pronadjena parenhimska cista veličine 15 mm. Interesuje me kakva je to cista dali je opasna, i šta doprinosi mojim bolovima koje sam naveo. Takodje na desnom testisu imam jednu cistu koja me ponekad boli i osećam bol u desnojnozi-mišićima, prilikom dodira osetim pored ciste zadebljanu venu. Dali je to opasno i dali se to može operisati bez ikakvih posledica na plodnost.

    Odgovoreno: 09. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Cista na povrsini bubrega nije od znacaja i od nje nisu bolovi koje opisujete,
      cista zahteva ultrazvucno pracenje 1-2 puta godisnje.
      cista u skrotumu je obicno na epididimisu i dok je mala ne treba je operisati.
      operaciju odloziti sve dok ne izrodite decu. I ona se prati ultrazvukom 1-2 puta
      godisnje.
      bolovi koje imate najverovatnije su od strane kicme.