Moje dete ima 5 i po meseci. U sestom danu zivota je imao operaciju. Uradjena je eksplorativna laparatomija, tom prilikom vidjena je velika kolicina bistre, zuckaste tecnosti u abdomenu sa primesama fibrina, ali bez uocljivog organskog razloga za ileus. Ucinjena je drenaza peritonealne duplje. Operacija protekla uredno. Ucinjena je posle toga eksplorativna cistouretroskopija. Ucinjena je elektroresekcija. Ima urodjenu anomaliju urinarnog trakta po tipu valvula zadnje uretre. Na koji nacin se leci? I da li je potrebno hirurskim putem? Milena

    Odgovoreno: 08. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Valvula zadnje uretre je urodjena anomalija na uretri koja se leci elektroresekcijom.
      elektroresekcija je endoskopsko isecanje valvule, tako da se druga hirurska metoda ne koristi.
      vazno je da se rano otkrije sto je slucaj sa vasim detetom.
      redovno idite na zakazane kontrole.