Postovani, molim vas za pomoc. Naime, vec nekoliko meseci imam veoma zabrinjavajuce simptome i to me jako plasi. Moji su inace lekari, radila sam neke analize, ali jos uvek ne znam sta mi je. Naime, povremeno, a ovih dana pocelo je cesto da se javljaju: duzi periodi jake malaksalosti, hronicnog umora, osecaj kao da se jedva krecem, nedostatak vazduha gusenje malaksalost tresenje jeza groznica sa smenom vreline (jednom sam imala-pre mesec dana i temperaturu 37 sa 2 ili 3) , zatim i modrice bolovi u kostima, misicima i zlgobovima, brzo zamaranje misica, narocito jak i cest bol u samoj grudnoj kosti i okolnim misicima, igranje misica (nekad osetim i u snu kako mi se pomeraju kao u vidu trzaja noga ili ruka) zatim hronican umor, veoma brzo zamaranje i ceste glavobolje. Pre par meseci sam se ubola na jedan stari trn, ali sam odmah isla da primim vakcinu. Takodje nesto pre toga imala sam dva krpelja na kozi (u periodu leta) ali sam to odmah primetila i moji su mi-lekari to izvadili) . Takodje, ima povremeno bolove u predelu kicme/bubrega, koji se sire do besike, a zatim do nogu, uz bolove. . . Proveravala sam srce (ekg i ultrazvuk-nista zabrinjavajuce) . Imam i povremeno spontane napade tahikardije i aritmije-kao da stane sve u meni i borim se za vazduh. Za to pijem monizol i propranolol-po jednu cetvrtinu. Takodje povremeno mi se desavaju stezanja/bolovi u stomaku u predelu od desnog rebarnog luka pa do levog. Ja inace imam i priraslice u abdomenu od nekih cisti/operacija pre godinu ipo, i pre 7 godina. . . Ponekad mi se desi iz cista mira da pocnem da se gusim u snu, a nekad se iz cista mira probudim iz sna i pocnem sva da se tresem, uz neku vrstu muke i gadjenja i glavobolje, kao i osecaja pritiska u glavi. . . Narocito mi smeta taj konstantni osecaj nedostatka vazduha i jaka malaksalost-osecaj nedostatka enegrije-kao da jedva disem i postojim. . . Uz povremeno osecaj vreline kao da imam virozu. . . Ponekad se javi i epizoda jeze i druge vrste vreline/kao da gorim. . . Sto se tice ginekoloskih hormona radila sam ispitivanja, rezultati treba da stignu, ali neki okvirni su da sam u nekoj vrsti prevremene menopauze, ali je toj doktorki sve ovo sumnjivo, jer su i druge zene u hormonskim problemima, ali nemaju ove jako teske i zabrinjavajuce simptome! Molim vas pomozite! Ne znam sta mi je! Stvar je hitna! Radila sam i laboratoriju-veliku listu i sve je ok, malo povisen dobar holesterol, radila sam ekg- diskretna depresija u st segmentu, imam manju/trivijalnu mitralnu regurgitaciju i manji mitralni prolaps. Na plucima nista/ malo me ponekad gusi, samo imam malo sa bronhijama problema. Za to cu uzimati sprej inhalirajuci. Imam inace i dve manje ciste u bubrezima- u svakom po jedna, sa sad u levom dve manje, a u desnom jedna manja, imam i jedan polip od 7 mm u zucnoj kesi, i blagu displaziju dojki. Takodje imam i amenoreju vec sedam meseci i anksiozno-depresivni poremecaj, (pijem xanax) ali imala sam blagu depresiju i ranije, pa se nikada nisam ovako strasno jako malaksalo osecala. . . Kao da tonem, gubim snagu, jedva disem, brzo se zamaram. . . Takodje kao da jedva disem i povremeno imam gusenja u grlu!. . . Radila sam i hormone stitne zlezde (t3, t4 i tsh) i to je sve ok, kao i ultrazvuk stitne zlezde, i to je u redu. Radila sam i ultrazvuk abdomena-prisutna je cesto aerocolia, imam pno gasova, verovatno i zbog priraslica, jer sam imala u proteklih nekoliko godina dve operacije cisti na jajnicima. Bris grla je u redu a u brisu nosa nadjena je streptococus pneumonie, za to cu piti odgovarajuci lek. Internistkinja-necelnice jedne bolnice u beogradu savetovala mi je pregled/ odn. Analizu krvi na koksaki viruse i adeno viruse, a takodje i neuroloski, hematoloski i imunoloski pregled, kao i pregled kod nekih profesora: kardiologa i interniste, ali i analizu anti tbg i anti tpo. Molim vas pomozite mi! Ne znam sta je u pitanju! Stvar je hitna! Takodje, povremeno se saplicem i ne mogu dobro da podignem noge, uz povremena zanosenja. . . Molim vas kazite mi sta da radim, koja bi to bolest mogla da bude i koju analizu da uradim! Da li bi bilo dobro da trazim uput na neke dodatne krvne analize na viruse ili slicno, ne znam. . . 2005 operisala sam cistu na jajniku-endometrioticnu, a 2010. Operisala sam cistu na istom jajniku/koja jeovoga puta bila cista zutog tela. . . Nakon toga su se ovi simptomi i tegobe pojacali. . . . Takodje imam i povremeno jake bolove u stomaku/ u vidu stezanja u gornjem delu stomaka, radjen je ultrazvuk i prisutna je aerocolia, kao i sumnja na dosta priraslica/to mi je moja doktorka koja me je operisala rekla, koje onemogucavaju normalni rad creva. Gastroenterolog je dao terapiju, ali i dalje su isti simptomi, samo je malo lakse sto se tice stomaka, dok su ostali simptomi sve izrazeniji! Takodje imam i pistanje u usima konstantno. . . Molim vas pomozite! Stvarno ne znam sta je u pitanju. Molim vas pomozite! Stvar je hitna! Unapred hvala! Mimmy!

    Odgovoreno: 09. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Ja sam urolog i ove tegobe nisu od strane uroloskih organa.
      predlazem da ukljucite i infektologe u preglede i da iskljucite lajmsku bolest posto
      dajete anamnesticki podatak o ujedima krpelja.
      kako su u lecenje ukljuceni imunolozi, hematolozi, kardiolozi predlazem da i psihologa
      ukljucite u lecenje.
      pored svega ovoga predlazem vam da se hranite po teoriji ishrane po krvnoj grupi /dr piter d adamo/.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #94304

    • Mimi da li si nasla uzroke problema. Imam iste simptome. Hvala