Poštovani, imate li neki savet za poboljšanje spermograma? U pitanju je teratozoospermija (51% ) , te, odnedavno povećan broj leukocita (1. 3) . Ostali parametri su u granicama normale. Naravno, očekujem uskoro pregled kod urologa, spermokultura je uredna. Hvala!

    Odgovoreno: 08. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Bolje da ste mi poslali skenirani nalaz spermograma.
      infekcija je uzrok loseg nalaza vaseg spermograma a za sta govore leukociti preko milion/1. 3/.
      infekciju treba istraziti i onda je pravilno leciti.
      leci se i partnerka ako se radi o polno prenosivim klicama a odnosi su sa zastitom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #94295