Postovani, imala sam kamenje u bubregu i iz dva pokusaja metodom litotripsija, su uspeli da mi razbiju kamenje i da ga izbacim. Uradila sam analizu sastava kamena, dobila rezultate pa me zanima da li biste bili ljubazni da mi protumacite nalaz i eventualno uputite kako da se ubuduce hranim. Sastav kamena je kalcijum- oksalat, kalcijum- karbonat i tripel- fosfat. Unapreh hvala!

    Odgovoreno: 09. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Tesko je u dve recenice uputiti vas na nacin ishrane za kalkulozu hemijskog sastava
      kod vas utvrdjenog. To na internetu pronadjite.
      morate nauciti da koristite dosta tecnosti. Obratite paznju na ph mokrace.
      koristite magnezijum tablete.
      inace predlazem vam da se hranite po krvnoj grupi/dr piter d adamo/.