Postovani, vec 1, 5 god imam problema sa svrabom i sekretom. Radila sam 2 puta vec papa test, kolposkopiju i briseve. Sve je uredu sto se tice ginekoloske strane. Bubrezi me bole svaki drugi dan i bolovi traju po par min pa prestanu. Dala sam urin na analizu i urinokulturu. Rezultati su izgled: zamucen, zut. Reakcije: kiseo. Rel. Gustina: 1015proteini: +-. Doste le, bakterija i sluzi, redak ploc. Epitel. A rezultat urinokulture je: enterococcus spp>100000 ml. Moja dr je rekla da to nije nista strasno i nije mi dala nikakve lekove. Bila sam na nekoj kontroli kod kardiologa i on je pogledao nalaze i reko da pripazim na bubrege malo. Mene interesuje, da li je moguce da imam taj svrab i sekret zbog te bakterije sto imam u urinu ili zbog uopste loseg nalaza celog urina jer se spominju le, sluz, epitel. . . . Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Nalaz leukocita u sedimentu urina preko 5 su znak infekcije a sto je urinokultura i potvrdila.
      vasa je doktorka dobro postupila sto vam odmah nije dala antibiotike.
      predlazem da jos uradite pregled vaginalnog sekreta kako bi se iskljucio trichomonas vaginalis
      /v grupa/ i candida albicans /vi grupa/.
      lecenje enterococusa bi tek posle toga dosao u obzir.
      ujedno predlazem da radite na dizanju imuniteta.
      za vise imate moj meil.