Postovani, molila bih za odgovor. Ovo je nalaz mog sina koji ima dve godine. . Bez ur, infekcija je, dobrog opsteg stanja. Ima ucs levo i ucn je radjen desno. . Dijagnoza: st. Post ucs lat. Sin a. I. Xiv. St. Post ucn dex. A. I. Vi pp megaureter obstruktiva bil i vesica urinaria neurogenes. Molila bih vas da mi pojasnite rezultate ovih snimanja. . . I kako se vama cine, i sta sada znaci to sto je besika neurogena. Mr urografija: pregled je nacinjen primenom standardnog protokola za urografiju. Bubrezi pravilnog polozaja, desni kk dijametra 82mm, hidronefrotican, levi kk dijametra 79mm, levo prosirenog pks (kaliksi 5-9mm, pijelon 9mm, ureter se prati do kutano stome levo, pravilnog toka i ocuvanog lumena, dimenzija do 7mm u srednjoj trecini) . Sirina levog pijelona do 14mm u aksijalnoj ravni, kaliksi do 10mm, zaobljeni. Km diferencijacija narusena. Ureter suzen u projekciji upsa, na kratkom segmentu, ishodista antreionr konture dilatiranog pijelona. Preostali segment uretra do m besike urednog toka i sirine lumena. U dinamskoj fazi pregleda vide se obe retrije urednog toka i kortikalna faa pravovremena za oba bubrega, homogenog is obostrano. Medularna faza nehomogenog is za donji pol sa leve strane ctt simetricno, obostrano. . Rtt levo pravovremeno, 3. 5min, nema obstrukcije, desno odlozeno, granicnih vrednosti do 8min. Kontrastno sredstvo se nehomogeno izlucuje, nakon pocetnog vremena. Zakljucak: hidronefroza levog bubrega, zbog stenoze upse, granicnih evivokalnih vrednosti. Levo stanje nakon ucs zbog obstruktivnog megauretera. Funkcija levog bubrega ocuvana. Mcug: u aktivnoj i pasivnoj fazi pregleda vur se ne vidi, uretra urednog toka i kalibra, besika pravilnog oblika i polozaja, neravnih kontura, nehomogena besika. Zatvaranje stome odloziti jos tri meseca, terapija ditrapan 2. 5mg po pola dnevno dva puta. Hvala vam puno. . . Pozdrav. . . Lola

    Odgovoreno: 06. 02. 2012.
    • Poštovana,
      U zakljucku imate sve. Ako budete citali ceo nalaz onda vam nista nece biti jasno.
      zbog nadrazene besike koja je verovatno posledica urodjenog obostranog megauretera, sin vam
      koristi ditropan.
      nalazi bubrega na mr su zadovoljavajuci, vur-a nema sto je odlicno. Zato nema ni infekcije. Uretra je uredna.
      dete se normalno razvija.
      vasi doktori odlicno vode slucaj. Normalno je sto ste zabrinuti.
      nadamo se da ce lecenje biti uspesno.
      potrebno vam je strpljenje.