Postovani, interesuje me par cinjenica u vezi spermograma. Naime, da li je pozeljnije da tako kazem da se uzorak daje u samoj labaratoriji ili ne utice mnogo ukoliko se on doprema do iste. . . . ? Ovo pitam, s obzirom da je suprug vec 6, 7 puta davao/donosio uzorak u roku od 20k min. I rezultat je svaki put bio. . . . Uk. Broj oko 30miliona, pokretljivost u rasponu od 28 do45miiona itd. . . . Da bi juce razultat bio izuzeeetno los. . . . . 5milioa, 5% pokretnih itd. . . . Obzirom da je ovaj put napolju -12 stepeni, i da je uzorak drzao 15 ak min. U unutr. Dzepu od jakne. . . . . A rezultat je ocajan/posle samo mesec dana za kojih je pio razne cajeve i vitamine, bez alkohola, cigarete i sl. . . . Ocekivali smo poboljsanje ili bar isto stanje. . . A ono. . Katastroa. . . Bas smo ocajni. Jos sam htela da vas pitam cisto zavase misljenje u vezi leka proviron s obzirom da suprugu proertil nije pomogao, sad pije ovo po preporuci babice jedne, zena koja se dugi niz uspesno bavi cajevima, lecenjem steriliteta isl. . . . A urolog iz nase okoline o ovom leku nema "nikakvo posebno misljenje. . . .: " u nadi da cete mi brzo odgovoriti, mnogo vam se zahvlajujem; ; pozzzzz, jelena

    Odgovoreno: 06. 02. 2012.
    • Poštovana,
      Predlazem da za dve nedelje suprug ponovi spermogram i spermokulturu.
      mozda je najbolje u laboratoriji da da uzorak.
      predlazem vam da na moj meil: bocokic@gmail. Com posaljete skenirani nalaz
      spermograma i spermokulture, pa i ostale nalaze koje imate.
      nisam za to da uzima proviron.